Vánoční květy

1. january 2014 at 22:33 | Leana Kailien |  Leaniny zápisky
Častokrát jsem přemýšlela, proč se na většině mých fotek objevují květiny. Jedním z důvodů asi bude, že jsou jednoduše nádherné, mají tolik různých barev a květů. Možná proto, že i jediný pohled na krásnou květinu dokáže lidem prosvětlit den. Je asi těžké říct, proč je fotím raději než lidi krajinu, nebo cokoliv jiného. Myslím, ale že pokud na to někdy přijdu pomalu jich bude ubývat a to by byla škoda.


Ironií je, že pokaždé když se snažím napsat článek, skončí to někde uprostřed psaní, protože si uvědomím, že vlastně píšu o ničem. Popravdě se mi to poslední dobou stává docela často. Něco dělám a po chvíli zjistím, že jsem vlastně neudělala nic. Což dokáže jednoho pořádně naštvat. Obvykle si řeknu, příště se snaž něco udělat. Jenže, co se stane příště? Zase neudělám nic. Docela doufám, že se z tohohle období rychle dostanu, protože před maturitou to opravdu nemám zapotřebí.

A přichází to. Maturita. Slovo, kterého se někteří obávají a někteří to berou s naprostým klidem. Nejsem si jistá jestli se řadím k té první skupině, ale jsem si naprosto jistá, že nepatřím k té druhé. Neříkám, že mě to neděsí. Z některých předmětů mám teda sakra strach, zářný příklad by mohla být ekonomika. Po těch čtyřech letech na obchodce se cítím ekonomikou naprosto nedotčená a je krásný zjistit to na začátku čtvrtého ročníku. Přiznávám, že docela s klidem beru angličtinu a částečně i účetnictví. Jen doufám, že to vyjde.

A co mě čeká pokud projdu přes maturitu a dokončím střední? Někdo by tomuhle řekl přehnané přání, ale je to jediné, co by mě bavilo. Chtěla bych se dostat na vysokou, konkrétně bych chtěla studovat japonštinu. Většinou, když to někomu řeknu dívá se na divně. Většina se ptá "Není to těžký jazyk?" nebo "Vážně, chceš studovat něco takového?" Na to je jednoduchá odpověď je jasný, že je ten jazyk těžký a vážně chci. Líbí se mi psát věty ve znacích, ve kterých zatím nejsem moc dobrá. Popravdě zatím umím jen základní znaky Hiragany a jelikož jsem poslední dobou vůbec netrénovala, většinu jsem zapomněla. Asi to se mnou jde z kopce.

Vánoce už dospěli ke svému konci a nás už čeká jen pár dní volna. Pravdou je, že jsem si je až na pár škobrtnutí užila. Letos moje mamka upekla několik nových druhů cukroví, které bylo vynikající, jako například zázvorky, ve tvaru hvězdiček nebo medové trubička a další. Během prosince jsem navštívila i Vánoční trhy, ze kterých jsem si odnesla velký hrnek na čaj, což je moje velká závislost, kam se hrabe kafe. Docela mě překvapilo, kolik lidí si na tohle vzpomnělo a abych měla hrnek čím naplnit dostala jsem k Vánocům tři čaje, z toho jeden kvetoucí. Snad nemusím dodávat, jak moc jsem z toho nadšená. Další naprosto neuvěřitelným dárkem pro mě byl obraz, který mi namalovala moje kamarádka a na kterém je celé postava Slamáků z mého oblíbeného One Piecu. Přiznávám, že jsem si ho ještě nikam nepověsila, ale myslím, že to bude třeba zarámovat a hlavně budu muset nají místo na zdi. Poslední z věcí, která mi udělala radost a zmíním ji tady je mini mp3, kterou jsem dostala od mamky. Nutno podotknout, že je opravdu malá, což je její velké plus. Díky tomu budu mít teď o něco příjemnější cesty do školy.

Nebyla bych to já, abych nezmínila aspoň trochu Strážce. Vánoce mají tu výhodu, že si můžete jít spát, kdy chcete a ještě se ráno krásně beztrestně vyspat. To se mi hodilo, když jsem skoro do dvou do rána psala Strážce, což se asi trochu projevilo na kvalitě, ale pracuje se na korektuře. Jedinou špatnou zprávou je, že se prostě nemůžu trefit do Eranielova charakteru, protože ať píšu, jak píšu pořád vypadá divně a spíš jako jiná osoba. Ale nebudu trousit moc pesimistické poznámky.

Nakonec mám pro vás ukázku kvetoucího čaje, jelikož jsem neodolala a musela ho, co nejdřív ochutnat. Popravdě byl prostě výborný a hlavně nádherný. Nejvíc udivil mého tátu, který prostě nechápal, co znamená kvetoucí čaj, dokud ho neviděl.
No není nádherný?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Aliwien Aliwien | Email | Web | 2. january 2014 at 14:01 | React

Hezká bilance starého roku, s vyhlídkou do budoucna. A ten čaj je opravdu nádherný a předpokládám, že i stejně dobrý.

2 Leana Kailien Leana Kailien | 2. january 2014 at 16:20 | React

[1]: Nakonec docela jo a to jsem ze začátku chtěla psát jen o Vánocích. Byl opravdu výborný, ještě lepší než jak vypadá.

3 Myšlady de Pendragon Myšlady de Pendragon | Web | 6. january 2014 at 15:47 | React

A kdy budou strážci?
jinak, vůbec jsem netušila že existuje něco jako kvetoucí čaj, ale vypadá to rozkošně :D
kde se to dá sehnat? a to jako uvaříš vodu a naházíš do toho lístky?? :-?

4 Leana Kailien Leana Kailien | 6. january 2014 at 16:13 | React

[3]: Myslím, že brzo.;-) Udělala jsem na nový kapitole menší opravy. Snad by to mohlo být ještě tenhle týden. :-)
S tím ti asi neporadím:-?, dostala jsem ho, ale mám pocit, že jsem ho někde viděla. Jen nevím kde. :-(
Uvaříš vodu, naleješ jí do konvice a do ní hodíš ten čaj, což je taková zelená kulička, která pak takhle krásně rozkvete.:-) Sestra si myslela, že jsem blázen, když jsem jakou dobu zírala na čajovou konvici, ale ono to bylo tak krásné. :D

5 Myšlady de Pendragon Myšlady de Pendragon | Web | 8. january 2014 at 16:56 | React

[4]: Hm takže je to čaj na jedno použití a pak ho ani nepiješ? je jen pro okrasu??

6 Leana Kailien Leana Kailien | 11. january 2014 at 8:53 | React

[5]: Dá se to pít myslím dvakrát, ale myslím, že je to spíš pro okrasu a jako bonus to chutná výborně.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.