Ukázka

18. march 2011 at 15:55 | Leana
Jak jsem vám slíbila přichází ukázka z kapitolovky Ztracená dcera. Měla by mít dvě, až tři kapitoly. Zatím nevim, jak se rozepíšu. Takže si jí užijte a očekávejte další kapitolu Strážců.


Večer jsem šla spát nezvykle brzo. Snad to bylo tím, že se mi motaly nohu únavou, nebo to byl v podstatě náročný den. Ještě před spaním jsem se šla vykoupat.
Po dlouhém ležení ve vaně jsem si oblíkla dlouhé triko a rozčesala svoje dlouhé blond vlasy. Lehla jsem si do postele a přikryla se tlustou dekou. Dostala jsem jí od mámy,než umřela. Nechtěla jsem na ní vzpomínat. Byl to rok, ale pořád to bolelo. Jen vzpomínka na ni. Zvedla jsem se a zapla si rádio. Začal se z něj linout příjemná hudba. Uklidňovala mě. Nevrátila jsem se do postele. Stoupla jsem si k oknu a opřela si o něj hlavu. Pozorovala jsem krajinu za ním. Měsíc shlížel na naši ulici, jeho světlo se snažilo vyhrát souboj s tmou noci. Prohrávalo, i když byl úplněk. Nebe bylo plné zářících hvězd. Náš dům, byste našli v bohaté čtvrti našeho města. Můj otec byl ředitelem jedné textilní firmy. Domů chodíval pozdě v noci a jako by přede mnou něco tajil. Něco před čím mě chránil.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.